کافی نت عرشیا
کافی نت عرشیا
ثبت نام های اینترنتی چاپ و طراحی طراحی اپلیکیشن طراحی وبسایت بهینه سازی وبسایت امور پایان نامه
کافی نت عرشیا

وبلاگ

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مگه فراگیر پیام نور ، بدون کنکور نیست ؟

این سوال از جمله سوالاتی است که ذهن بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را به خود مشغول می سازد. اما در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا بیشتر افراد فکر می کنند که فراگیر پیام نور بدون کنکور است؟

دانشگاه پیام نور، فراگیر را بر این اصل تعریف نمود که داوطلبان به جای خواندن دروس کنکوری، دروس ترم اول کارشناسی ارشد را مطالعه می نمایند و پس از شرکت در آزمون فراگیر پیام نور، در صورتی که حد نصاب لازم را کسب نمایند، می توانند تحصیل خود را در ترم دوم ادامه دهند. در واقع دانشگاه پیام نور، فرصتی طلایی را در اختیار کسانی قرار می دهد که وقت کافی برای مطالعه درس کنکوری ندارند و می خواهند با یک تیر دو نشان را بزنند. اگر درباره مزایای سیستم آموزشی فراگیر پیام نور اطلاع ندارید، مشاوران کافی نت عرشیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ - ۹۹ برای پذیرش دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در یکسری کد رشته محل های مشخص انجام می شود تا آن هایی که نتوانستند رتبه قبولی مورد نظرشان را در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ کسب کنند شانسی برای ادامه ی تحصیل داشته باشند.

کسانی که بخواهند در یک رشته مشخصی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 98 ادامه تحصیل بدهند باید شرایط لازم برای این ثبت نام را بررسی کنند و برای آگاهی از این شرایط باید دفترچه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ را دانلود کنند و به طور دقیق مطالعه کنند تا بتوانند از این شرایط آگاهی پیدا کنند و در صورت داشتن تمامی مواردی که در این دفترچه ذکر شده است می توانند در زمان مشخصی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود ثبت نام خودشان را انجام دهند.

قبولی در این راستا تنها با برنامه ریزی اصولی و دقیق و کمک گرفتن از مشاوران با تجربه میسر خواهد شد. هر قدمی که شما در این راستا بر می دارید باید با آگاهی و هوشمندی باشد زیرا رقیبان شما در این مسیر زیاد هستند و تمام آنها تمایل به ادامه تحصیل دارند و تقریبا بیشتر این افراد دروس و منابع لازم را مظالعه می کنند، و چیزی که باعث موفقیت عده ی محدوتری از این افراد در مسیر ادامه ی تحصیل می‌شود برنامه‌ریزی دقیق و منظم است.

داوطلبانی که تمایل دارند در رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدهند می‌توانند این مسیر را به دو روش طی کنند. یکی از روش هایی که افراد می توانند در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند این است که در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت کنند و راه دیگری که می توانند وارد این مسیر شوند این است که ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را انجام دهند.

کسانی که راه اول را انتخاب می کنند منابع کنکور را مطالعه کنند و در آزمونی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود شرکت می کنند و اگر موفق شوند که مجاز به انتخاب رشته شوند، می‌توانند رشته محل هایی که مربوط به کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 98 است را انتخاب کنند.

اما آن دسته از کسانی که راه دوم را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، پا در مسیر متفاوتی گذاشتند و باید این دسته از افراد در یک آزمون که به صورت جداگانه تحت عنوان کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ نامگذاری شده است شرکت کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ - ۹۹ مثل هر سال یک فرصت خیلی خوب را برای افرادی که نتوانستند در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ نتیجه خوبی به دست بیاورند فراهم می‌کند تا در نیم سال دوم تحصیل خود را آغاز کنند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 – 99

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بيستم) مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان از روز دوشنبه 98/07/29 آغاز و در روز چهارشنبه 98/08/08 پايان مي‌پذيرد؛ لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

شرايط ثبت‌نام:

الف) هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط مي‌تواند در يك كدرشته‌ امتحاني (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در امتحان مربوط شركت‌ نمايد.

ب) داوطلبان لازم است كه پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما، به ‌منظور ثبت‌نام‌ شخصاً به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نامي اينترنتي اقدام نمايند.

 ج) ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1398 به روش ذيل امكان‌پذير است:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان براي تهيه كارت اعتباري ثبت‌نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

2- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.

4- ثبت نام از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور در زمان مقرر (98/07/29 لغايت 98/08/08).

4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مذكور و پرداخت مبلغ 800.000 (هشتصد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون اقدام نمايند. لازم به توضيح است هزينه ثبت‌نام به حساب مشخص شده در دانشگاه پيام‌نور واريز خواهد شد.

 تذكرات‌ مهم:

1- مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.

2- مسؤوليت‌ صحت‌ كليه‌ مندرجات‌ تكميل‌ شده‌ (مندرجات‌ فرم‌ تقاضانامه) به‌ عهده‌ داوطلب‌ خواهد بود.

3- پس از پايان مهلت مرحله ويرايش اطلاعات تقاضانامه، اعمال هيچ‌گونه تغييري در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امكان‌پذير نيست؛ بنابراين،‌ داوطلب‌ بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به كار گيرد.

4- هر موقع‌ مشخص‌ شود كه‌ داوطلب،‌ حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ يا واجد يكي‌ از شرايط و ضوابط مندرج‌ در  دفترچه‌ راهنما  نيست، در هر مرحله‌اي‌ از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شركت‌ در آزمون‌، پذيرفته‌شدن‌، حين‌ تحصيل‌ در دانشگاه ‌و ...) محروم‌ خواهد شد.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي اين سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است كه در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند. بديهي است كه در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك داوطلب، در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي باطل شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

زمان توزيع كارت اينترنتي ،برگزاري و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بيستم) در روز جمعه مورخ 98/09/22 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است كه از روز سه ‌شنبه مورخ 98/09/19 لغايت روز پنجشنبه مورخ 98/09/21 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و برگ راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 28 تقاضانامه تعيين مي‌گردد؛ لذا مقتضي است كه داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 6  دفترچه راهنماي ثبت‌نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.

نـكات و توصيه‌هاي‌ مـهم‌:

1) با توجه به تأثير 20 درصدي معدل دوره‌ كارشناسي، اكيداً توصيه مي‌گردد كه داوطلبان، معدل دوره كارشناسي خود را با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمايند. شايان ذكر است كه معدل كارشناسي تراز شده و ميانگين وزني آنها تأثير بيست درصدي در نمره كل داوطلبان خواهد داشت.

2) اگر از طريق كافي‌نت اقدام به ثبت‌نام مي‌نماييد، تأكيد مي‌شود كه تمام مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامي را شخصاً انجام دهيد و يا بر انجام امور مربوط، در كافي‌نت نظارت مستقيم داشته باشيد.

3) با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون هاي قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان (اين موضوع براي داوطلباني كه ثبت نام آنان توسط ديگران انجام مي شود رخ داده است) تاكيد مي‌گردد علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري بجاي عكس شما ارسال نگردد. بديهي است در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهدشد.

4) توصيه‌ مي‌شود كه داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و كدپيگيري 16 رقمي، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و مندرجات آن را كنترل نموده و نزد خود نگهداري نمايند.

5) هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

6) در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان مي‌توانند از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نموده و يا در ساعات اداري با شماره تلفن گوياي: 42163- 021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمايند.